hlavni

Vítejte na stránkách Spolku pasení CZ

Spolek pasení CZ byl založen na začátku roku 2014 na základě společného zájmu nadšenců usilujících o podporu rozvoje výchovy a výcviku ovčáckých, pasteveckých a honáckých plemen psů pro využití k manipulaci s hospodářskými stádovými zvířaty. Pasení je nejen činnost, která přináší prospěch hospodářům chovajícím stáda ovcí, ale v poslední době se stává oblíbeným sportem, který poskytuje lidem i psům smysluplné vyžití a radost ze společné aktivity.

Spolek má 40 členů. Pod jeho záštitou jsou pořádány zkoušky a soutěže i v farmářském stylu, školení pro rozhodčí i instruktory pod taktovkou zahraničních rozhodčích, podílí se na zpracování řádů a pravidel a dohlíží na jejich dodržování.

Klubový šampionát Spolku Pasení CZ

SPCZ vyhlašuje nultý ročník seriálového závodu pro své členy. Do Šampionátu se nemusíte přihlašovat, každý člen bude automaticky do seriálu zařazen. Vyhlášení proběhne na členské schůzi na podzim, po ukončení závodní sezóny. Průběžné výsledky Šampionátu budete moci sledovat na webu. Vítěz seriálu IHT 3 v daném stylu (TS, CS) získá titul Šampion TS/CS SPCZ. Vyhlášeny budou i první tři místa v kategoriích IHT 1 a IHT 2 v obou stylech. Podmínky účasti: Závodník musí být členem Spolku pasení CZ minimálně měsíc před trialem (pořádaným SPCZ), aby mu byl trial

Mistrovství BCCCZ v pasení 11-12.8.2018 hl

Propozice a info.